Emir Erünsal Vaka Analizi

Not: Bu içeriği satın aldığınız tarihinizden itibaren 48 saat boyunca erişebileceksiniz. Sonrasında içeriğe erişiminiz sonlanacak.

Uzman Psikolog Emir Erünsal Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra, Hollanda Maastricht Üniversitesi Tıp Fakültesi, Akıl Sağlığı dalında yüksek lisansını, İstanbul Üniversitesi’nde uzmanlık stajını başarıyla tamamlamıştır. 2008 yılından bu yana Terapi İstanbul’da ağırlıklı olarak BDT yaklaşımıyla ergen ve yetişkinler ile çalışmaktadır.

Çeşitli konularda psikoterapi uygulamakta olan Uzman Psikolog Emir Erünsal’ın çalışma alanları içerisinde Cinsel İşlev Bozuklukları da bulunmaktadır. 2015 yılında CETAD (Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği) eğitimini tamamlamış ve 2012’den beri CETAD üyesidir.

Bu vaka analizinde Klinik Psikolog Emir Erünsal, BDT yaklaşımıyla vajinusmus tanısı düşündüren danışanla olan ilk psikoterapi seansını canlandıracak. Cinsel İşlev Bozukluklarında anamnezin nasıl alındığını, görüşme tekniklerini ve vakaya nasıl yaklaşılacağıyla ilgili kritik bilgiler sunacak.

*Etkinliğimiz psikoloji lisans, psikoloji yüksek lisans, PDR öğrencilerine ve mezunlarına açık olup kayıt sonrasında doğrulama istenecektir.

Vaka analizleri, psikoloji lisans, klinik psikoloji yüksek lisansı, PDR öğrencilerine ve mezunlarına yönelik gerçeğe en yakın şekilde hazırlanmış kurgusal klinik terapi seanslarından oluşmaktadır. Öğrencilere, deneyimli psikologların çeşitli vakalar karşısında danışanlarına nasıl yaklaştıkları ve seansta nasıl ilerlediklerinin gösterilmesi amaçlanmaktadır.

İlk vaka analizi için Uzman Psikolog Emir Erünsal, Uzman Klinik Psikolog Nazende Öksüz Özdemir ve Uzman Klinik Psikolog Duygu Karaer bizimle olacak. Uzmanlık alanları hakkında bir vakayı ele alacak olan uzmanlarımız, katılımcılara terapi seansı gösterildikten sonra onlarla beraber vakayı analiz edecekler. Aşağıda, vaka analizlerimiz hakkında daha detaylı bilgiyi bulabilir, uzmanlarımızın vaka analizindeki ekollerini ve ele aldıkları konuları daha detaylı görebilirsiniz.

 

Vaka Analizi Nedir?

Vaka analizleri, psikoloji lisans, klinik psikoloji yüksek lisansı, PDR öğrencilerine ve mezunlarına yönelik yönelik hazırlanmış kurgusal klinik terapi seanslarından oluşmaktadır. Öğrencilerin, deneyimli psikologların çeşitli vakalar karşısında danışanlarına nasıl yaklaştıklarını ve seansta nasıl ilerlediklerini alana girmeden önce görebilmelerini amaçlamaktadır. Danışan ve terapist arasında gerçekleşecek bu vaka analizinin gerçeğe en yakın şekilde canlandırılması için seans ortamı profesyonel koşullarda hazırlanmakta ve danışanı profesyonel bir oyuncu canlandırmaktadır. Bütün süreç etik kurallara uygun şekilde hazırlanmıştır.

Kaydolunan her bir etkinlikte, 1 hafta içerisinde 3 vaka incelenecektir. 80 dakika olarak planlanan modellerde ilk 50 dakika danışan ve uzman arasındaki terapi seansı izlenecek, kalan 30 dakikada ise katılımcılardan gelecek sorular uzmanımız tarafından cevaplanacaktır. Katılımcıların oturumdan en yüksek verimi alabilmesi amacıyla her oturum için 30 kişilik bir kota bulunmaktadır. (Katılımcılara oturum esnasında en yüksek verimi sağlamak amacıyla her oturumumuz 30 kişiden oluşmaktadır. Oturum 30 kişilik kotaya ulaştığında tekrardan yayınlanacaktır.)

Vaka analizleri psikoloji lisans, klinik psikoloji yüksek lisansı, PDR öğrencilerine ve mezunlarına yönelik, farklı ekollerden gelen psikoterapistlerin farklı problem ve tanılara sahip danışanlarla nasıl seans yürüttüğünü görebilmeleri ve bu psikologlara soru sorma olanağı bulabilmelerini sağlamaktadır. Bu sayede öğrencilerin klinik alanda kariyerlerine adım atarken daha bilinçli ve donanımlı olmaları hedeflenmektedir. Sizler de seans tecrübesi kazanmak ve kariyer yolculuğunuzda ne yapmak istediğinize karar vermek istiyorsanız, etkinliğimize kaydolabilirsiniz!