Hakkımızda

Biz Kimiz?

CASE VITA, olarak hedefimiz geleceğin ruh sağlığı profesyonellerini “Kurgu Vakalar Gerçek Analizler” mottomuzla gerçek senaryolara hazırlamaktır.

CASE VITA ​çevrimiçi bir ortamda uzman bir klinik psikolog ile danışan arasındaki diyalogları 80 dakikalık canlı yayınlarda canlandırarak psikoloji öğrencilerine know-how ve bakış açısı kazandıran bir platformdur. Vakalar tamamen kurgu olup, danışan profili profesyonel oyuncular tarafından canlandırılmaktadır. İşleyiş gerçek hayata olabildiğince benzetilmeye çalışılmıştır. CASE VITA’nın tüm çalışmaları APA ve ​TPD Etik Yönetmeliği esas alınarak hazırlanmıştır.

Profesyonel yaşama atılmaya hazırlanan yeni mezunları, yüksek lisansa hazırlanan psikologları ve psikoloji öğrencilerini çevrimiçi sertifika programlarıyla kendi bünyemizde oluşturduğumuz kurgu vakaları profesyonel bir gözle anlamaya davet ediyoruz.

Değer ve İlkelerimiz

  • Vaka analizi izlemek ve okumak, yüksek lisans programları dahilinde ve/ veya süpervizyon altında danışan görmenin yerini tutmaz ya da muadili sayılamaz.
  • Bunun bilincinde olarak ve etik değerlere saygı duyarak geliştirdiğimiz programımız süpervizyon altında danışan görmeye muadil olmaya çalışmayı değil, bir klinik psikoloğun profesyonel yaşamını ve danışanlarına bakış açısını göstermeye yöneliktir. Muadil değil ancak ve ancak destekleyicidir.
  • Yeterli yetkinliğe sahip olmadan danışan görmek ve/veya psikolojik danışmanlık hizmeti vermek kişinin hem kendisine hem de karşısındakine ciddi zararlar verebilir.
  • “Psikologlar beraber çalıştıklarına yarar sağlamaya ve zarar vermemeye uğraşırlar.” (APA, 2016). Kişilerin haysiyet ve değerlerine, mahremiyetine, özel hayatının gizliliğine, otonomisine yani kendi kaderini tayin etme hakkına saygı duyarlar. Programımız da bu ilkelere uygun olarak tasarlanmış olup vakalar klinik psikologların kendileri belirleyeceği şekilde kurgu olacak ve danışan rolünü profesyonel oyuncular oynayacaktır.

Neden Case Vita?

Case Vita geleceğin profesyonel ruh sağlığı çalışanlarının daha bilinçli bir şekilde çalışma hayatına atılmalarını sağlamak için kurulmuştur.  Psikoloji öğrencilerinin lisans öğretimi boyunca gerçek bir vaka analizinin nasıl kurulması gerektiği, terapötik ittifakın nasıl kurulacağı ve giderek genişleyen psikoloji ekollerini takip etmeleri konusunda birtakım zorluklar çektiklerini fark ettik. Biz de bu konuda tamamlamaları gereken yüksek lisans programlarını belirlemelerini, güvenilir çeşitli kurumlardan almaları gereken eğitimlere karar vermelerini ve daha pek çok konuda gerçek bir uzman psikoloğun tecrübelerinden bizzat psikoloğun kendisini izleyerek ve dinleyerek bu deneyimlerden yararlanmalarını diliyoruz.

Programımız, “Vaka Analizi, Webinar ve Kariyer Sohbetleri” olmak üzere  üç temel konu başlığından oluşmaktadır ve uzmanlarımız öğrencilere bilgi birikimlerini bu kanallar aracılığıyla aktarabileceklerdir. Ayrıca yüzlerce alt başlık ile öğrencilere çeşitli kaynaklar sağlanacaktır.

Bunu gerçekleştirirken ekibimiz tarafından oluşturulan blog yazılarımız,  yurtiçi ve yurtdışında gelişmekte olan güncel trendler  hakkında oluşturduğumuz bülten sayfasıyla siz değerleri lisans, yüksek lisans ve psikologlarımıza yeni bakış açıları kazandırmayı diliyoruz. Kariyer hayatınızın daha başarılı geçmesi ve sizlere dilediğiniz ekolde uzmanlaşma imkanı sağlamak için geliştirdiğimiz platformumuza yapmanız gereken tek şey üye olmak ve uzmanlarımızı dinleyerek onları ve deneyimlerini daha yakından tanımak…

Şimdiden platformumuza katılan bütün lisans ve yüksek lisans öğrencilerine Case Vita Kurucuları olarak güzel bir kariyer diliyoruz.

Türkiye’nin en yenilikçi eğitici psikoloji  platformuna Hoş geldiniz !